Rritje e ndjeshme e ndjeshme e temperaturave, si pritet të jetë moti sot

schedule07:45 - 13 Mars, 2020

schedule 07:45 - 13 Mars, 2020

Sipas MeteoAlb: Edhe sot mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të kushtëzojnë mot të kthjellët në vend. Parashikohet që pasditja dhe nata të vijojne në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten thuajse kostante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 2°C  deri në 23-24°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi  Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë. /abcnews.al