Rritet numri i të prekurve nga koronavirusi në Greqi

16:09 | 27/02/202016:090

Greqia ka regjistruar tre raste të konfirmuara me koronavirus.

Mediat greke raportojnë se pas dy rasteve në Selanik, gjatë ditës së sotme është konfirmuar edhe një tjetër rast në Athinë.

Bëhet fjalë për një grua 40 vjeçare, e cila po kurohet në spitalin e Atikas, në Athinë.

Dy rastet në Selanik ishin një grua 38 vjeçare dhe vajza e saj, të cilat janë jashtë rrezikut për jetën.

Për shkak të virusit Greqia anuloi festat e karnavaleve në të gjithë vendin duke iu trembur rritjes së numrit të të prekurve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono