Rrëshqitja e dheut në fshatin Kroi i Madh bllokon rrugën, izolohen 500 banorët e zonës

schedule10:56 - 10 Janar, 2021

schedule 10:56 - 10 Janar, 2021

Si pasojë e rrëshqitjes së dherave në fshati Kroi i Madh që lidh tre fshatrat Bruze Mal dhe Bruze Zall dhe Rrazë është bllokuar rruga që lidh këto katër fshatra.

Përpara dy ditësh kanë rrëshqitur dherat dhe janë izoluar rreth 500 banorët e zonës. /abcnews.al/