Rregulli i pashkruar për Princin William

schedule21:53 - 14 Shtator, 2023

schedule 21:53 - 14 Shtator, 2023

Princi William ndaloi së fluturuari së bashku me babain e tij, më pas Princ Charles, Princesha Diana dhe vëllai i tij Princi Harry kur ai ishte vetëm 12 vjeç, ka zbuluar ish-piloti mbretëror Graham Lawrie.

Ka kohë që spekulohet për rregullin e pashkruar që trashëgimtarët e fronit të mos fluturojnë së bashku. Tani, duke folur për HELLO!, ish-piloti konfirmoi se William, i dyti në radhën e fronit, ka filluar të fluturojë me një avion tjetër për familjen e tij.

“Ne të katër fluturuam: princi, princesha, Princi William dhe Princi Harry, derisa Princi William ishte 12 vjeç. Pas kësaj, ai duhej të kishte një avion të veçantë dhe ne mund të fluturonim së bashku me lejen me shkrim të Madhërisë së Tij.’

Kur u pyet se pse Princi Charles dhe Princesha Diana e morën vendimin në vitin 1994, ai shtoi: “Deri atëherë, ata ndoshta mendonin se do të ishte shumë që ai të udhëtonte vetëm”./abcnews.al