Ronaldo u tundua të transferohet te Chelsea

schedule10:31 - 2 Dhjetor, 2022

schedule 10:31 - 2 Dhjetor, 2022

Ish-sulmuesi i Manchester United, Cristiano Ronaldo, është i tunduar për t’iu bashkuar Chelsea. Sipas gazetarit Daniel Longo, blutë ende nuk janë larguar nga gara për portugezin.

Kujtojmë se më herët u përfol për transferimin e Ronaldos te një klub nga Arabia Saudite, i cili dyshohet se është gati t’i paguajë rreth 200 milionë euro në sezon.

Sipas burimit, Cristiano ende nuk e ka hedhur poshtë opsionin e Chelsea, i cili nuk do ta kishte problem ta nënshkruante sulmuesin falas.

Ronaldo së fundmi i ka përfunduar kontratën me Manchester United dhe është bërë lojtar i lirë. Tani Cristiano luan për kombëtaren portugeze në Kupën e Botës, ku deri më tani ka shënuar një gol. /G.D abcnews.al/