Ronaldo mund të kishte bërë që Guardiola të largohej nga Manchester City

schedule23:45 - 22 Nëntor, 2022

schedule 23:45 - 22 Nëntor, 2022

Sulmuesi Cristiano Ronaldo mund të detyrojë Josep Guardiolën të largohet nga Manchester City.

Në vitin 2021, “qytetarët” pretenduan në mënyrë aktive portugezin, siç tha ai së fundmi në një intervistë. Por porugezi i besoi zemrës së tij dhe Sir Alex Ferguson,  dhe u transferua te Manchester United. Sipas gazetarit Sam Lee, duke cituar burime të larta nga Manchester City, ardhja e Ronaldos mund të kishte provokuar largimin e Guardiolës nga posti i trajnerit atë verë ose një vit më vonë.

Së fundmi u bë e ditur se timonieri spanjoll pranoi të nënshkruajë një marrëveshje të re me klubin. /G.D abcnews.al/