Roma në tavolinë me United, nuk tentohet vetëm Smalling

schedule12:58 - 2 Tetor, 2020

schedule 12:58 - 2 Tetor, 2020

Roma ende nuk e ka mbyllur marrëveshjen me Manchester United për mbrojtësin Chris Smalling. Anglezi, i cili u huazua në kryeqytetin e Italisë vjet, bëri paraqitje të mira dhe tani po tentohet transferimi përfundimtar.

Gazetari Fabrizio Romano raporton se palët janë në takim tani dhe po bisedojnë për të mbyllur këtë operacion merkatoje. Së fundmi thuhet se Roma duhet të paguajë për kartonin e mbrojtësit 16 milion euro.

Roma ndërkohë nuk kërkon vetëm Smalling për prapavijën, ata i kanë kërkuar “Djajve të kuq” edhe mbrojëstin Diogo Dalot. Portugezi luan në linjën e djathtë dhe United është gati ta shesë, por jo ta huazojë. Italianët interesohen për opsionin dytë. /abcnews.al