Rikthehet energjia elektrike në Librazhd

schedule21:58 - 13 Prill, 2020

schedule 21:58 - 13 Prill, 2020

Rikthehet energjia elektrike pas 24 orësh në qytetin e Librazhdit.

Qyteti i Librazhdit dhe disa fshatra përreth mbetën pa energji elektrike që prej orës 19:30 të  ditës së dielë, si pasojë e djegies së nënstacioni elektrik.

Për pasojë 45 mijë banorë mbetën në terr.

Pa energji elektrike mbeti dhe spitali i qytetit. Për shkak të mungesës së energjisë edhe furrat e bukës nuk kanë prodhuan bukë për qytetaret./abcnews.al