Rexhep Uka “shkund” Kuvendin e PD-së, salla reagon me të bërtitura, ndërhyn Basha: Bëni durim!

schedule13:00 - 18 Dhjetor, 2021

schedule 13:00 - 18 Dhjetor, 2021

Fjalimi i Profesorit Rexhep Uka shkaktoi mjaft reagime në Kuvendin e PD-së. Uka theksoi se nuk mundet që të fajësohet vetëm një person për dështimët e deritanishme. Kjo sipas tij, do të ishte gjëja më e lehtë, por është një gjë që nuk e ndihmon opozitën.

Ndërkohë që Uka kritikonte mënyrën e të bërit politikë, të pranishmit në sallë filluan të thërrisnin “Rama Ik” dhe “Lulzim Basha” duke e ndërprerë disa herë Profesorin, i cili tha se po të donin ai e linte fare fjalimin.

https://www.youtube.com/watch?v=EA2fZH2ziAE&ab_channel=ABCNewsAlbania

“Po të doni unë e lë fjalimin, por kam edhe pak për të thënë”, tha Uka duke kaluar disa paragrafë nga letra e përgatitur.

Lexoni edhe: “Ti më rrih sa të duash, por unë kësaj s’i them bukë e pjekur”: Rexhep Uka vë pikat mbi “i”, shkakton të qeshura dhe rrëmben duatrokitjet e sallës

Ndërkohë që ai mbylli fjalimin,  në podium u çua Lulzim Basha duke kërkuar që të bëhet durim ndaj atyre që kanë shumë për të thënë, por nuk kanë gjetur vendin për t’i thënë ato. /abcnews.al