Reshjet e dendura të shiut: Rrëshqitje dheu në një lagje të Librazhdit, disa banesa të rrezikuara

schedule15:14 - 26 Janar, 2021

schedule 15:14 - 26 Janar, 2021

Për shkak të reshjeve të dendura të shiut që kanë rënë ditët e fundit, në lagjen e Ish-ushtarakut në Librazhd ka pasur rrëshqitje dheu.

Mësohet se, si pasojë e rrëshqitjeve, janë të rrezikuara disa banesa ndërsa ka pësuar dëme ujësjellësi dhe shtyllat e energjisë elektrike.

Po punohet për riparimin e defekteve. s.b/abcnews.al/