Reali dëshiron të nënshkruajë me Haaland në verë por Man City tashmë e ka kuptuar se si ta mbajë norvegjezin

schedule19:15 - 26 Mars, 2023

schedule 19:15 - 26 Mars, 2023

Në verë, Erling Haaland u transferua nga Borussia Dortmund në Manchester City dhe në më pak se një sezon ai tashmë ka arritur të thyejë rekorde në Angli.

Norvegjezi ka shënuar tashmë 28 gola në 26 ndeshje.

Loja e Haaland-it është shumë tërheqëse për Real Madridin. Florentino Perez e sheh Erling si zëvendësuesin perfekt për Karim Benzema, i cili pritet të largohet nga klubi pas një ose dy sezoni.

Megjithatë, Manchester City është i vendosur ta mbajë sulmuesin në klub. City po përgatitet t’i ofrojë Haaland një kontratë të re në fund të këtij sezoni, në mënyrë që skuadrat e tjera, veçanërisht Real Madridi, të mos e blejnë.

Manchester City dëshiron ta bëjë norvegjezin një nga lojtarët më të paguar në futbollin botëror, paga e tij javore do të rritet nga 425,000 euro në 570,000 euro.

Real Madrid dëshiron të organizojë një transferim për Haaland verën e ardhshme, por nëse ai nënshkruan një kontratë të përmirësuar, Madridi nuk do të jetë në gjendje të ofrojë kushte të ngjashme për të joshur 22-vjeçarin në kryeqytetin spanjoll. /G.D abcnews.al/