Real Madridi nuk ka përfunduar me daljet, Asensio duhet të gjejë një destinacion të ri brenda 15 ditëve

schedule19:13 - 15 Gusht, 2022

schedule 19:13 - 15 Gusht, 2022

Real Madridi ia ka bërë të qartë Marco Asenso-s se edhe në funksionon të kontratë së tij që përfundon më 30 qershor  të vitit të ardhshëm, është koha për ta shitur brenda 15 ditëve të ardhshme.

Ancelotti ka konfirmuar se spanjolli nuk është në planet e tij, as në një ndeshje si ajo kundër Almerias, ndaj duket se roli i tij këtë vit është mjaft i qartë nëse vazhdon, do të jetë i treti apo i katërti opsion për sulmin.

Lojtari e di që kjo është një mase presioni ndaj duhet të marrë një vendim sa më shpejt të jetë e mundur. Kojtijmë se është viti i Kupës së Botës dhe e luhet në mes të sezonit.

Nëse ai nuk luan rregullisht, mund t’i kushtojë një vend në listën e Kombëtares spanjolle./abcnews.al