Real Madrid monitoron trajnerin e ri si zëvendësues të Ancelottit

schedule11:23 - 15 Tetor, 2022

schedule 11:23 - 15 Tetor, 2022

Carlo Ancelotti po shkon shumë mirë në pankinën e Real Madrid, aq sa vitin e kaluar fitoi Champions League dhe kampionatin spanjoll.

Por për të ardhmen, sipas “ESPN”, Real Madrid po monitoron Xabi Alonson. Sapo zbarkoi te Bayer Leverkusen, ish-mesfushori i Realit e nisi me zhurmë aventurën, duke mposhtur bindshëm Shalke 04.

Nëse Xabi Alonso performon mirë, “Los Blancos” mund ta konsiderojnë si pasuesin e Ancelottit./h.ll/abcnews.al