Rasti i tretë në Elbasan, administratori i një pallati konfirmohet me COVID-19

13:20 | 25/03/202013:200

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se numri i personave të prekur nga COVID-19 ka shkuar në 146. Gazetari Aldo Kozarja në një lidhje më “ABC News” ka dhënë detaje për rastin e konfirmuar në Elbasan ku rezultoi i prekur një 62 vjeçar.

Sipas informacioneve të dhëna nga gazetari personi në fjalë është administrator i një pallati.

Rasti tretë i konfirmuar n Elbasan ka të bëjë e një 62-vjeçar administratoi i një pallati i cili prej disa ditësh kishte shfaqur simptoma. Dhe ditën e sotme pasa analizave është konfiruar me COVID-19.

Sipas informacioneve paraprake personi ka pasur kontakte me persona të tjerë. Kontaktet e tij kanë qenë të mëdha. Ndërkohë bashkëshortja e tij dhe dy djemtë kanë rezultuar negativ.

Gjithashtu gazetari Aldo Koazarja tha për abcnews.al se 62-vjeçari është vetëizoluar në banesën e tij.

Sipas informacioneve zyrtare po kryhet historiku i lëvizjes së 60-vjeçarit, por para 3 ditësh ky person ka qenë në një ambient të hapur.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono