Rama uron nga SHBA Gramoz Ruçin në 70-vjetorin e tij të lindjes

schedule13:53 - 6 Dhjetor, 2021

schedule 13:53 - 6 Dhjetor, 2021

Kryeministri Edi Rama ka uruar ish-kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi në 70-vjetorin e tij të lindjes. Rama ka ndarë në rrjetet sociale një foto të Ruçit duke nderuar himnin kombëtar ku shkruan: “Edhe 10”.

Në përvjetorin e lindjes së Ruçit edhe socialistë të tjerë kanë përcjellë një mesazh urimi, ndër to numri dy i PS, Damian Gjiknuri dhe ministrja për marrëdhënet me Parlamentin Elisa Spiropali.

Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në SHBA në kuadër të një vizite për nënshkrimin e memorandumeve bashkëpunuese, kryesisht në fushën e arsimit. /Abcnews.al