Rama takon Erdoganin në Stamboll, publikon foton në Facebook

schedule12:15 - 9 Dhjetor, 2022

schedule 12:15 - 9 Dhjetor, 2022

Kryeministri Edi Rama është takuar sot në Stamboll me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan.

Dy liderët u takuan sot në mjediset e TRT World Forum, për të diskutuar mbi ecurinë e marrëdhënieve bilaterale, situatën në rajon, Komunitetin e Ri Politik Europian, si edhe luftën në Ukrainë.

‘TRT World Forum’ është një platformë e njohur për cilësinë e debateve mbi axhendat globale dhe rajonale, e cila mbledh çdo vit në Stamboll politikëbërës e vendimmarrës të lartë.

Kryeministri shoqërohet nga zëvendëskryeministrja Belinda Balluku dhe ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro.

Ditën e djeshme, Rama së bashku me dy ministret ndodheshin për një vizitë zyrtare në Azerbajaxhan ku zhvilluan takime me Presidnetin e vendit Ilham Aliyev./Abcnews.al/

/abcnews.al./