Rama publikon këngën e artistëve: Një dhuratë shpirtërore në këtë kohë të mallkuar!

schedule07:47 - 2 Prill, 2020

schedule 07:47 - 2 Prill, 2020

Kryeministri Edi Rama  këtë të enjte e ka nisur me këngën që artistët shqiptarë kanë bërë si dhuratë shpirtërore në këtë kohë të mallkuar.

Kreu i qeverisë përmes një postimi në Facebook, shkruan se ky është një video-mesazh të goditur për situatën e krijuar nga koronavirusi.

MIRËMËNGJES😊

MIRËMËNGJES😊me një këngë që bashkon dhe artistët të cilët bujarisht na kanë bërë këtë dhuratë shpirtërore, kaq të goditur në këtë kohë të mallkuar, të cilën vetëm me forcën e shpirtit shqiptar do ta kalojmë 🙏

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 1. April 2020

Postimi i plote:

MIRËMËNGJES😊

me një këngë që bashkon dhe artistët të cilët bujarisht na kanë bërë këtë dhuratë shpirtërore, kaq të goditur në këtë kohë të mallkuar, të cilën vetëm me forcën e shpirtit shqiptar do ta kalojmë 🙏./abcnews.al