Rama: Policia e Shtetit do garantojë sigurinë në spitale

schedule16:32 - 26 Mars, 2019

schedule 16:32 - 26 Mars, 2019

Shumë shpejt punonjësit  e sigurisë të kompanive private neper spitale do te zëvendësohen me punonjës të Policisë së Shtetit. Kryeministri Edi Rama e bëri të ditur në një aktivitet me mjekë dhe infermierë ku dënoi dhunën ndaj bluzave të bardha dhe tregoi ndryshimet që do të bëhen në Kodin Penal për këtë rast./abcnews.al