Rama në Gjykatën Penale të Hagës, takohet me zyrtarët e lartë

schedule11:40 - 4 Korrik, 2022

schedule 11:40 - 4 Korrik, 2022

Hagë – Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Hagë. Nëpërmjet disa fotove të publikuara në rrejt Rama shihet bashkë me presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Piotr Hofmański dhe Kancelarin Pieter Lewis, si dhe me Kryeprokurorin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan.

Në takimet me zyrtarët e lartë të Gjykatës në Hagë, Rama duke i buzëqeshur por ende nuk dihet konkretisht arsyeja e vizitës së tij.

Kryeministri Edi Rama ka shprehur mbështetjen për Hashim Thaçin dhe ish-drejtuesit e tjerë të lartë duke deklaruar se akuzat ndaj tyre janë të pabaza./abcnews.al/