Rama kuksianëve: Ndjesë për tarifën, së shpejti aeroporti

13:59 | 17/09/201813:590

Mesazhe falenderuese erdhën nga Kryeministri Rama për qytetarët e Kukësit, pas nisjes së aplikimit të tarifës së qarkullimit në Rrugën e Kombit. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale Rama u kërkoi ndjesë qytetarëve kuksianë për shqetësimin e krijuar deri më tani lidhur me këtë tarifë. “Faleminderit kuksianëve për mirëkuptimin e qytetarinë. Dhe njëherë ndjesë për shqetësimin e krijuar”, shkruan Rama.
Gjithashtu kreu i qeverisë premtoi investimin e çdo qindarke të kësaj rruge.
“Do bëjmë çmos që jo vetëm çdo qindarkë për rrugën të kthehet në investim, po dhe që Kukësi të bëhet shpejt me aeroport e të ketë më shumë investime e punësim real bashke stadium të ri”, mbyll Rama postimin e tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono