Rama-Basha, beteja për prokurorin e përgjithshëm

schedule17:40 - 25 Nëntor, 2017

schedule 17:40 - 25 Nëntor, 2017

Dekonspirimi i aksionit dhe mosarrestimi i tre ish drejtuesve të lartë të policisë së Vlorës, për cështjen Habilaj, solli akuza të reja të opozitës për qeverinë, por edhe rriti pikëpyetje mbi vullnetin e kësaj të fundit për të luftuar krimin. E megjithatë, vëmendja e shtuar si e kryeministrit, ashtu edhe e kryetarit të opozitës, ishte për kreun e akuzës shqiptare Adriatik Llalla. Këtë hipotezë ngre Mimoza Kociu, me Politika në ABC News këtë javë./abcnews.al

 

https://youtu.be/URJQtqQA6yo