Radhë të gjata makinat, trafik i rënduar në aksin Thumanë-Fushë Krujë

schedule15:39 - 2 Gusht, 2021

schedule 15:39 - 2 Gusht, 2021

Trafiku i rënduar dhe radhët e gjata të makinave në aksin Thumanë-Fushë Krujë vijojnë që prej mëngjesit të kësaj të hëne.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se fluksi i lartë i automjeteve e ka bërë të vështirë qarkullimin dhe një kilometër në pjesën e autostradës.

Ndërkohë për të qenë më të lirë në lëvizje një pjesë e madhe e makinave kanë zgjedhur që të qarkullojnë në pjesën e rrugës së vjetër ku sërish janë krijuar radhë të gjata makinash.

Ndërkohë ndër vite sezoni veror dhe ardhja e emigrantëve dhe e turistëve që preferojnë të kthehen në vendin tonë për pushime e vështirëson qarkullimin./abcnews.al