Qyteti i Shkodrës mbulohet me tym, plehrat digjen për skrap

schedule14:59 - 31 Tetor, 2017

schedule 14:59 - 31 Tetor, 2017

Në një kohë që punimet për By passin ne Shkoder vazhdojne, ne anen tjeter depozitohen mbeturina te cilave u vihet flaka. Per pasoje qyteti gjate gjithe dites eshte i mbyluar ne tym.

Shkodra u mbulua ne tym.

Shtëllunga të zeza vinin nga zona e By Passit.

Aty gazetari i ABC News konstatoi  grumbuj mbeturinash që digjenishin për skrap

Siç duket nga pamjet kjo ishte panorama e qytetit të Shkodrës këtë fillim jave.

Ka patur shumë denoncime për një fenomen të tillë.

Por nga sa shikohet nuk është treguar interes për të ndryshuar situatën.

Zjarret janë të përditshme.

Inertet dhe mbetjet urbane vazhdojnë të hidhen në në njërën anë të By Passit.

Kurse në anën tjetër punimet për ndërtimin e tij vazhdojnë.

 

 

https://youtu.be/j1QvgFnAncQ