Qytetari i drejtohet Bashkim Hoxhës: Opozita të bashkohet, jo ca të nënës, ca të babës

schedule10:40 - 22 Mars, 2023

schedule 10:40 - 22 Mars, 2023

Një teleshikues i ka bërë thirrje opozitës të bashkohet në emisionin “Mirëmëngjes me Bashkim Hoxhën”. Ai ka deklaruar se duhet t’i japin një mundësi kryetarit të komanduar të PD-së, Enkelejd Alibeajt.

LEXO EDHE: Qytetari bën thirrje te “Mirëmëngjes me Bashkim Hoxhën”: Mos bëni shaka me spitalet, ambulancat dhe farmacitë

“Përse nuk e lënë Alibeajn këta, ta provojnë një herë me këtë ore burrë. Si do ta marrin qeverinë këta? Ta lënë një herë, se është burri mirë se është burri keq, se ne me të keq jemi marr gjithë jetën, ta provojnë një herë me këtë, me Alibeajn. Të jenë të gjithë bashkë. Ca të nënës, ca të babës, komunistat prap ashtu e kanë. Apeli im është që opozita të bashkohet”, tha qytetari. /abcnews.al