Qeveria e re, Rama dhe ministrat betohen sot te Meta

schedule08:06 - 18 Shtator, 2021

schedule 08:06 - 18 Shtator, 2021

Sikurse është bërë me dije sot kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të rij qeveritar do të betohet të Presidenti Ilir Meta. Seanca e betimit pritet të nisë në orën 10:00, siç është njoftuar.

Mirëpo, nuk dihet nëse do të ketë mdonjë ndryshim orari për shkak të përplasjes së axhendave mes kreut të shtetit dhe kryeministrit Edi Rama.

Gazetarja Esiona Konomi ka raportuar për ABC se në të njëjtin orar kryeministri Edi Rama ka në axhendë një fluturim drejt SHBA-ve, ku do të udhëtojë drejt New York, në kuadër të takimeve në OKB.

Ndërkaq, qeveria “Rama 3” përbëhet nga 12 gra e 5 burra bashkë me kryeministrin. Ministrta dhe kryeministri do të shkojnë  tek Presidenti, i shkarkuar më herët nga Kuvendi i vjetër. g.v/abcnews.al