Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, Neziri: Të gjitha opsionet në tavolinë!

schedule20:59 - 22 Korrik, 2020

schedule 20:59 - 22 Korrik, 2020

Intervista me Xhelal Neziri, gazetar, analist, Maqedoni e Veriut: Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut: Të gjitha opsionet në tavolinë!

“Nuk përjashtohet mundësia që të krijohet edhe një koalicion i gjerë në të cilin do të ishin katër partitë kryesore në vend, koalicioni i udhëhequr nga LSDM, VMRO-DPMNE, BDI dhe koalicioni Aleanca Shqiptare dhe Alternativa. Të gjitha variantet janë të hapura./abcnews.al