Qeveria e re gjermane/Pasojat e koalicionit të madh në BE

schedule11:23 - 10 Shkurt, 2018

schedule 11:23 - 10 Shkurt, 2018

Konservatorët dhe socialdemokratët kanë rënë dakord për një koalicion të madh qeverisës në Gjermani. Kancelarja Angela Merkel konfirmoi se negociatat ishin të vështira, por premtoi se qeveria do të jetë e qëndrueshme. Por cilat janë pasojat e koalicionit të tretë të madh në Bashkimin Europian?./abcnews.al