Putin pritet të takohet sot me Ministrin e Punëve të Jashtme të Kinës në Shën Petersburg

schedule12:18 - 20 Shtator, 2023

schedule 12:18 - 20 Shtator, 2023

Presidenti rus Vladimir Putin do të takohet sot në Shën Petersburg me Ëang Yi, ministër i Punëve të Jashtme të Kinës dhe drejtor i Zyrës së Komisionit të Punëve të Jashtme të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës, njoftoi zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

“Presidenti do të takohet sot me Ëang Yi, Ministrin e Punëve të Jashtme të Kinës, i cili po viziton Federatën Ruse”, tha një zyrtar i Kremlinit.

Ai saktësoi se Putini do ta presë mysafirin e tij kinez në Pallatin Konstantin në Shën Petersburg.

/abcnews.al