Putin i drejtohet Xi Jinping: Së bashku do të ndërtojmë një rend të barabartë botëror

schedule14:11 - 1 Tetor, 2022

schedule 14:11 - 1 Tetor, 2022

Moska dhe Pekini, pavarësisht kompleksitetit të situatës ndërkombëtare, po bashkëpunojnë me sukses në sektorë të ndryshëm, duke bashkuar forcat për të ndërtuar një rend botëror më demokratik dhe të barabartë për t’iu kundërvënë kërcënimeve dhe sfidave moderne“.

Është ky mesazhi i presidentit rus, Vladimir Putin, drejtuar homologut të tij kinez, Xi Jinping, me rastin e 73-vjetorit të themelimit të Republikës Popullore.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencitë ruse të lajmeve.

/abcnews.al