Publikohen pamjet, shqiptari dhe serbi përleshen fizikisht në kufi, si nisi sherri

schedule07:49 - 6 Janar, 2022

schedule 07:49 - 6 Janar, 2022

Një konflikt mes një shqiptari të Kosovës dhe një shtetasi serb në kufirin Kroaci-Serbi është përshkallëzuar në përleshje fizike.

Video nga ky moment është publikuar në rrjetet sociale. I riu shqiptar i cili pretendon se është provokuar ka zbritur nga automjeti i tij duke u afruar pranë makinës së shtetasit serb.

“Këtu ka shqiptarë”. dëgjohet t’i thotë ai. Pas konfliktohen për disa momente me tone të larta, ata nisin të përleshen edhe fizikisht. Nuk dihet nëse ka apo jo të lënduar nga ky incident. m.v/Abcnews.al