PSG përgatit 150 milion euro për zëvendësuesin e Mbappe

schedule08:45 - 8 Dhjetor, 2021

schedule 08:45 - 8 Dhjetor, 2021

Burime pranë TodoFichajes konfirmojnë se PSG ka Mohamed Salah si kandidatin kryesor për të mbuluar humbjen më shumë se të mundshme të Mbappes. Ylli francez do t’i drejtohet Real Madridit në verë dhe pa dyshim që egjiptiani është alternativa më e mirë për të plotësuar pozicionin e tij.

Futbollisti vazhdon të vonojë Liverpoolin për rinovimin e kontratës dhe nga klubi nisin të mos i besojnë synimet e lojtarit. Fillimisht u duk se qëndrimet mes dy palëve ishin më të afërta se kurrë, por tani janë sërish në bllokim.

Në Paris, të vetëdijshëm për situatën, ata duan të peshkojnë në një lumë të trazuar dhe të përgatisin 150 milion euro. Me një kontratë në fuqi deri në qershor 2023, “parisienët” e dinë se Liverpooli nuk ka vend për manovrim dhe rrethanat do t’i detyronin ata të ulen për të negociuar.

Për momentin, Salah tashmë e di për interesimin e PSG-së, megjithëse një kontakt mes dy klubeve nuk është konkretizuar ende dhe është se nga Anfield ata kanë ende shpresën për të mbajtur afrikanin . /abcnews.al