PSG nuk heq dorë nga Skriniar, francezët kanë gati ofertën “qesharake” për sllovakun

schedule10:15 - 26 Shtator, 2022

schedule 10:15 - 26 Shtator, 2022

Nuk ka asnjë hap përpara mes Interit dhe Skriniar për rinovimin e kontratës.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, interesi i PSG-së për sllovakun mbetet ende i gjallë, aq sa parizienët do të provojnë përsëri në merkaton e dimrit.

Por oferta e verës, rreth 60 milionë euro, do të përgjysmohet pasi kontrata e Skriniar skadon në qershor, dhe PSG pritet të ofrojë rreth 30 milionë euro./h.ll/abcnews.al