PSG me artileri të rëndë, Zidane befason në mesfushë!

schedule20:33 - 6 Nëntor, 2019

schedule 20:33 - 6 Nëntor, 2019

PSG do të luajë kundër Club Brugge në Francë, aty ku do të synojë fitoren dhe kualifikimin nga faza e grupeve. Kampionët e Francës kanë 9 pikë pas 3 ndeshjeve të para dhe synojnë të fitojnë për herë të katërt në po aq takime.

Tuchel ka rreshtuar një ekip shumë të fortë në fushën e lojës, ku vëmendjen më të madhe e merr tresha e sulmit, Icardi, Mbappe e Di Maria.

Real Madrid pret në “Santiago Bernabeu ekipin e Galatasaray, në një sfidë ku “Galaktikët” janë dukshëm favoritë. Zinedine Zidane nuk ka preferuar të bëjë asnjë ndryshim në formacion, duke preferuar sërish Rodrygon para Vinicius Junior.

Hazard dhe Benzema do të luajnë në sulm, ndërsa Casemiro, Kroos dhe Valverde do të rreshtohen në mesfushë. Katërshja e mbrojtjes është e njohur. Marcelo, Ramos, Varane dhe Carvajal do të mbrojnë portën e Courtois./abcnews.al