PSG e theu premtimin e Mbappes

schedule18:47 - 30 Shtator, 2022

schedule 18:47 - 30 Shtator, 2022

Marrëdhëniet mes sulmuesve të PSG-së, Kylian Mbappe dhe Neymar mbeten të tensionuara. Dhe çështja këtu nuk është vetëm në mosmarrëveshjen se kush duhet të jetë penallti me kohë të plotë. Sipas zërave, braziliani është i mërzitur nga sjellja arrogante e francezit, shkruan abcnews.al.

Ndoshta mund ta kuptoni Neymar-in, sepse Mbappe edhe në një intervistë ndonjëherë tregon se sa ftohtë është.

Ndërkohë, shtypi raporton se PSG tashmë ka arritur të thyejë premtimin që i është bërë Kylian Mbappes në procesin e negociatave për zgjatjen e kontratës.

Pra, klubi e siguroi lojtarin për verën, por nuk e zgjidhi këtë problem. Tani vetë Mbappe duhet të luajë në qendër të sulmit, ndonëse dëshiron të ketë një rol më të lirë në fushën e futbollit. /G.D abcnews.al/