PSG bën presion për të siguruar shërbimet e Dembele falas

schedule08:52 - 5 Janar, 2022

schedule 08:52 - 5 Janar, 2022

Ousmane Dembele nuk ka arritur marrëveshje për rinovimin e tij me FC Barcelona. Edhe pse negociatat nuk janë prishur plotësisht, tani që francezi mund të zgjasë kontratën është një utopi dhe aq më tepër kur ai ka të paktën dy oferta shumë më të larta se ajo e paraqitur nga entiteti i Barcelonës në tavolinë.

Një nga skuadrat që po bën presion për të mbyllur nënshkrimin me kosto zero për verën e ardhshme është PSG. Klubi francez e kupton që anësori i Barçës është një opsion i shkëlqyeshëm për të përmirësuar skuadrën dhe më shumë nëse është pa shpenzuar asnjë euro të vetme, ndaj është presion që futbollisti të pajtohet me ardhjen e tij në fund të kursit dhe të refuzojë United dhe rinovimin.

Moussa Sissoko , agjenti i francezit, është në kontakt me Barcelonën, por ai po flet çdo ditë edhe me entin francez, në atë që duket të jetë një deklaratë mjaft e qartë e qëllimeve të futbollistit për katalanasit, ose ata i japin atij atë që ai. dëshiron ose do të largohet pa lënë asnjë euro në arkë. PSG-ja tashmë dëshiron të mbyllë një parakontratë, por klubi katalanas përpiqet me çdo kusht të shmangë largimin e sulmuesit, i cili në rast të mos rinovimit do të shkojë në tribuna për gjashtë muajt e ardhshëm. r.t/abcnews.al