Pse vajza e Johnny Depp është ylli më i ri i Hollivudit

schedule15:55 - 8 Gusht, 2022

schedule 15:55 - 8 Gusht, 2022

Lily Rose Depp dalëngadalë po fiton njohje në botën e kinemasë. Ajo është vajza e të Johnny Depp. Tani të gjithë po flasin për të në Hollyëood. Të gjithë e dinë që talenti i saj në aktrim është shumë i afërt me atë të babait, edhe ai vetë ndihet krenar që e ka vajzë.

Po, e megjithatë, Lily Rose Depp duket se është një vajzë thellësisht melankolike, por trishtimi enigmatik që mund të rrezatojë nga sytë e saj e bën atë një nga vajzat më simpatike të shoëbizit ndërkombëtar.

Fëmija i madh dhe vajza e vetme e aktorit Johnny Depp dhe këngëtares franceze Vanessa Paradis, ajo dalëngadalë po fiton njohje në botën e aktrimit. Aq shumë i pëlqen sa braktisi edhe shkollën në moshën 16-vjeçare.

Ajo luajti për herë të parë së bashku me të atin në komedinë “Yoga Hosers” në 2014, në 2016 Isadora Duncan në “Planetarium” dhe në 2019 “Mbreti”, ndërsa u nominua për César Awards.

Ajo është një aktore që përveç lidhjeve të të atit, ka një talent të mirëfilltë aktrimi, është një perëndeshë e ekranit dhe kjo është parë që në moshë shumë të vogël.

Lily ka lindur në pranverën e vitit 1999 në kryeqytetin e modës botërore, Paris, por jeton dhe punon mes SHBA-së dhe Francës. Talenti i saj është i madh dhe puna e saj është e pandalshme. Ajo është gjithmonë duke punuar për diçka dhe është një punëtore e jashtëzakonshme.

Lily ka deklaruar më parë se ndihet njësoj në të dy vendet dhe është mirënjohëse që flet gjuhën e tyre.

Në një moshë të re, ajo dëshironte të ndiqte karrierën e nënës së saj në industrinë e muzikës, por përfundoi duke vepruar si babai i saj. Ajo ka një vëlla më të vogël, Jack, i cili e urren vëmendjen./abcnews.al