Pse nuk duhet ta shpojmë mishin me pirun kur e gatuajmë

schedule07:33 - 24 Janar, 2022

schedule 07:33 - 24 Janar, 2022

Ky është një gabim që shumë prej nesh e bëjnë. Kur gatuajmë mishin në tenxhere zakonisht e shpojmë me pirun për të parë nëse është pjekur. Gabim! Pse?

Mënyra e duhur, që mishi të mos humbasë lëngjet e tij të çmuara, është ta shtypni me pjesën e pasme të një luge. Nëse gjeni rezistencë dhe shihni pika në sipërfaqen e mishit, atëherë ai është gatuar./abcnews.al