PS dhe PL dorëzojnë listat për anëtarët e KZAZ-ve

schedule14:55 - 28 Janar, 2023

schedule 14:55 - 28 Janar, 2023

Partia Socialiste dhe Partia e Lirisë, sapo kanë dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) listat për anëtarë të KZAZ-ve. Ndërkohë ende nuk i ka dorëzuar PSD e Tom Doshit dhe PD-ja zyrtare e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj.

Një ditë më parë dorëzoi emrat edhe grupimi i Sali Berishës edhe pse KQZ nuk e njeh firmën e Flamur Nokës dhe logon e re të PD që përdor ish-kryedemokrati/abcnews.al