Protestuesit u hapin rrugën ambulancave në disa qytete

schedule19:30 - 2 Maj, 2019

schedule 19:30 - 2 Maj, 2019

Në qarkun e Elbasanit ku ndodhet edhe kreu i PD-së Lulzim Basha, protestuesit janë parë t’i hapin rrugën një ambulance. Ndërsa më tej mbështetësit e opozitës dhe qytetarët shikohet të përshëndoshin kryedemokratin Basha, i cili aksionin opozitar për bllokimin e rrugëve po e ndjek pikërisht nga ky qytet.

Por edhe në qytetin bregdetar të Durrës, aty ku është stacionuar kryetarja e LSI-së Monila Kryemadhi, protestuesit janë parë duke krijuar mundësi për t’i hapur rrugën një ambulance. Duke qenë se protesta e opozitës për bllokimin e akseve kryesore në vend është shtrirë në 12 qarqe, edhe në Shkodër dhe Fier, ABC News, sjell pamje se si protestuesit solidarizohen duke u hapur rrugën ambulancave. /abcnews.al