Protesta e opozitës, analisti: Vetëm maja e ajsbergut

schedule22:53 - 16 Shkurt, 2019

schedule 22:53 - 16 Shkurt, 2019

Analisti Artana Hoxha është shprehu se masiviteti i poretestës së opozitës është vetëm maja e ajsbergur. Sipas tij, sot kjo protestë ka dërguar një mesazh shprese, pasi kishte një përfaqësim absulut.

“Kjo është një arritje në fak dhe e para ky është meszhi më i parë që marrim nga protesta e sotme. Kuptojmë se ata njerëz që sot ishin në shesh nuk janë veçsee maja e ajsbergut e një piramide shoqërire. Është vetëm maja e tyre. Nuk mund të braktisin sot halline e përditshem, sot kishte shpresë dhe një shumicë absulute.

Shumë njerës nga e gjithë Shqipqëria mund të jenë nisur edhe në 3 të natës për të aritur sot në Tiranë, e duke u përballur edhe me pengesta e policisë nëpër rrugë. Ai lum njerëzish vërshoi nga të 4 anët.

Masivitesi, qëndrueshmëria dhe kohëzgjatje e protestë duhen marrë si mesazh. Nuk ka pasur plan opozita shqiptare për të përdorur njerëzit për dhunë.  Nëse opozita do të kishte taktikë për dhunë nuk do kishte burrë nënë për ta frenuar”./abcnews.al