Prokuroria Speciale dhe EULEX po kryen kontrolle në banesën e dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu

schedule11:43 - 12 Shtator, 2023

schedule 11:43 - 12 Shtator, 2023

Pjesëtarët e EULEX-it dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës, janë duke kryer kontrolle në disa banesa në Prishtinë.

Kontrollet kanë nisur në orët e mëngjesit dhe po vazhdojnë në banesat e dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu në Breg të Diellit.

Lajmin e bëri të Fahri Fazliu, i cili është familjari i dëshmorëve.

Aty po qëndron edhe avokati i familjes Artan Çerkini.

/KosovaPress/