Probleme për tifozët qe duan të jenë në stadium për Skënderbeun

schedule18:30 - 19 Tetor, 2017

schedule 18:30 - 19 Tetor, 2017

Interesim i madh për ndeshjen e Skënderbeut në Elbasan. Gjithsesi, për tifozët nuk është e lehtë të pajisen me biletë dhe të jenë në stadium.

Nuk mbetet shumë nga ndeshja mjaft e pritur.

Skënderbeun pritet ta mbështesin sonte tifozë nga e gjithë Shqipëria, si edhe nga jashtë vendit, por gjithsesi, këta po hasin në vështirësi.

Në stadiumin “Elbasan Arena” punon vetëm një sportel, dhe kjo ka shkaktuar radhë dhe humbje kohe.

Jo vetëm kaq, por edhe shpenzimi mesa duket këtë herë është më I madh, pavarësisht se tifozët nuk po ngurrojnë të blejnë biletat.

Tifozët kanë edhe një problem tjetër, shqetësim që ka qenë I vazhdueshëm në ndeshjet ndërkombëtare, sidomos të ekipit përfaqësues.

Sportdashësit presin fitoren e Skënderbeut ndonëse e vlerësojnë fuqinë e Partizanit. Por për ata fitorja edhe një dimension tjetër, atë të krenarisë.

Për ndeshjen e Ligës së Europës janë angazhuar 221 forca policie të Elbasanit, FNSH-së dhe RENEA-s.

Një ditë më parë policia ka njoftuar për rrugët dhe sheshet që do të bllokohen për automjetet dhe njëkohësisht edhe për rregullat e hyrjes në stadium.

https://youtu.be/0uqc0_pyZ1k