Princi William thyen heshtjen, flet për herë të parë pas zhurmës së shkaktuar nga trailer i “Harry & Meghan”

schedule13:55 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 13:55 - 6 Dhjetor, 2022

Princi William theu heshtjen e tij dhe kishte një mesazh të veçantë për Unionin e Rugbit të Uellsit, pasi u njoftua se Warren Gatland do të rikthehet si menaxher i ekipit të Uellsit.

“Faleminderit Wayne për gjithçka që ke bërë për @WelshRugbyUnion. Ju uroj gjithë të mirat për të ardhmen”, shkroi ai, duke shtuar: “Duke uruar Warren Gatland fat më të mirë për të shkuar në Kupën e Botës në Rugby”. Ai e firmosi mesazhin e tij me inicialet ‘C’.

Tweet-i u postua disa ditë pasi Princi përfundoi turneun e tij në Boston së bashku me gruan e tij, Kathryn Minleton. Turneu i çiftit mbretëror u la në hije nga publikimi i trailerave për dokumentarin e shumëpritur të Netflix “Harry & Meghan”.

Duka i Sussex preku “dhimbjen” që Princesha e Uellsit duhet të ketë ndjerë kur u martua me vëllain e tij Princin William në prill 2011.

Në trailerin e dytë, Princi Harry mund të dëgjohet duke thënë: “Është shumë e vështirë për ne të kthehemi dhe të pyesim veten: “Çfarë dreqin ndodhi?” Ka një hierarki në familje siç e dini. Ka histori që rrjedhin dhe histori që krijohen. Është një lojë e pistë .’

Duke iu referuar grave që u martuan në familjen mbretërore britanike, Princi Harry tha: “Dhimbja dhe vuajtja e grave që martohen në këtë institucion, e ushqen këtë furi. Isha i tmerruar. Nuk doja që historia të përsëritej. Askush nuk e di të gjithë të vërtetën, përveç nesh.’

Ndërsa Princi Harry po i referohej këtyre grave, traileri shfaqi pamjet e Princeshës Diana dhe Princeshës Kate duke u ndjekur nga paparacët./abcnews.al