Prestigjozja amerikane artikull qytetit të Beratit, një ndër vendet për t’u vizituar në vitin 2023

schedule16:47 - 16 Mars, 2023

schedule 16:47 - 16 Mars, 2023

Revista prestigjoze amerikane “Time” I ka dedikuar një artikull qytetit të Beratit duke  e sugjerua për turistët si një ndër vendet për t’u vizituar në vitin 2023.

Lajmin e bukur e ka bërë publik kryeministri, Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetin social “facebook”.

Postimi i plotë:

??️Revista prestigjioze amerikane “Time” i ka dedikuar një artikull qytetit të Beratit duke e sugjeruar për turistët si një ndër vendet për t’u vizituar në vitin 2023?

?️Bukuria e lagjeve të gurta, arkitektura, ushqimi, natyra e sidomos historia e këtij qyteti magjik bëhet edhe më e pasur me mikpritjen, humanizmin, dhe qytetërimin, kur beratasit shpëtuan hebrenjtë gjatë Luftës së Dytë Botërore, të gjitha këto detaje që nxjerr në pah artikulli? r.t/abcnews.al