Premier League kërkon Antony, Ajax tashmë i ka vendosur çmim

schedule17:01 - 26 Qershor, 2022

schedule 17:01 - 26 Qershor, 2022

Sulmuesi brazilian, Antony është një nga lojtarët që kërkohet nga disa skuadra të Premier League. Manchester United, Liverpool, Chelsea, Tottenham dhe PSG në Ligue 1 kërkojnë shërbimet sulmuesit brazilian.

22-vjeçari në 32 ndeshje zyrtare ka shënuar 12 gola dhe ka asistuar në 10 të tjerë duke ngritur edhe çmimin e tij. Vet futbollisti brazilian i ka bërë të qartë klubit të tij se dëshiron të largohet për të bërë një hap para në karrierën e tij.

Ajaxi është gati ta lejoj largimin e lojtarit dhe tanimë i ka caktuar edhe çmimin duke i njoftuar skuadrat e interesuara për të. Kampioni në fuqi i Holandës është gati ta lejoj largimin e Antonyt nëse paguhet shuma prej 80 milionë eurove.

/f.a/abcnews.al