Prej kohësh jetojnë në çadër, Basha dhe Xhaferaj vizitojnë familjen e prekur nga tërmeti

schedule12:31 - 10 Gusht, 2020

schedule 12:31 - 10 Gusht, 2020

Kryedemokrati Lulzim Basha, i shoqëruar nga kryetari i dëgës së PD-së në Durrës Ferdinand Xhaferraj kanë vizituar ditën e sotme një prej familjeve të prekura nga tërmeti i fortë i 26 Nëntorit.

Ata kanë parë nga afër kushtet në të cilat kjo familjet ndodhet, duke premtuar që shumë shpejt do të këtë ndryshime.

#LulzimBasha #LIVE – Në familjen Gjoka në fshatin Kameras e cila prej 10 muajsh jeton në çadër pasi banesa është dëmtuar plotësisht nga tërmeti dhe shteti nuk ka marrë asnjë për ti strehuar

#LIVE – Në familjen Gjoka në fshatin Kameras e cila prej 10 muajsh jeton në çadër pasi banesa është dëmtuar plotësisht nga tërmeti dhe shteti nuk ka marrë asnjë masë për ti strehuar

Gepostet von Lulzim Basha am Montag, 10. August 2020

Basha ka biseduar edhe me qytetarët, ku ka dëgjuar problemet dhe shqetësimet e tyre, veçanërisht të një zonje e cila si çati kishte një çadër në qiell të hapur.

Kujtojmë që edhe më herët, lideri i opozitës i është gjendur pranë familjeve, të cilat u prekën nga tragjedia e tërmetit. /abcnews.al