Prefekti dhe kryebashkiaku i Vlorës inspektojnë hidrovoret

schedule20:09 - 29 Nëntor, 2017

schedule 20:09 - 29 Nëntor, 2017

Pas paralajmërimit për përmbytje në vendin tonë, prefekti i Vlorës dhe Kreu i Bashkisë Vlorë, Dritan Leli, kanë inspektuar nga afër situatën e hidrovoreve në Vlorë. Ky qytet dhe rrethinat e saj rrezikohen të preken më shumë nga moti i keq.
Të gjitha pompat e hidrovorit dhe punonjësit do të jenë në gadishmëri.
Ndërsa OSHEE ka garantuar me dy burime të saj furnizimin me energji elektrike për hidrovoret. Orët në vazhdim pritet që në jug të vendit të ketë reshje intensive./abcnews.al