Prapaskena me Haaland: Studimi shkoi dëm, zbulohet gafa e Barcelonës

17:53 | 26/02/202017:530

Erling Haaland nuk po rresht së surprizuari dhe vazhdon të konfirmohet si një goleador i madh. Shumë klube kanë pasur mundësinë për të bërë të tyrin sulmuesin e Dortmund dhe është e sigurt që janë penduar. Një ndër to është edhe Barcelona.

Mundo Deportivo raporton se kampionët e Spanjës e monitoruan për rreth 15 ndeshje sezonin e kaluar 19-vjeçarin norvegjez. Drejtuesit e klubit katalanas po mendonin të merrnin një sulmues të ri për ta rritur dhe për të zëvendësuar Luis Suarez më vonë. Haaland ishte zgjedhja e Barcelonës dhe skautë të klubit katalanas e monitoruan gjatë kohës që ishte pjesë e Molde në Norvegji.

Pas 15 ndeshjesh studim, u arrit në përfundimin për të mos investuar te Haaland. Shkaku? Erling cilësohej si një sulmues i dobët teknikisht dhe jo i fortë sa duhet për një klub si Barcelona. Një vlerësim i gabuar, pasi gjiganti viking po konfirmohet nga ndeshja në ndeshje si një bomber i frikshëm. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono