Policia parandaloi përshkallëzimin e konfliktit mes 3 persona në Lezhë

schedule14:05 - 8 Janar, 2019

schedule 14:05 - 8 Janar, 2019

Forcat e Policisë së Komisariatit të Lezhës arrestuan në flagrancë një 26-vjeçar nga Kurbini, si dhe proceduan 2 shtetas të tjerë. Ata janë konfliktuar për motive të dobëta me mjete të forta me njëri-tjetrin, në qytetin e Lezhës.

Falë ndërhyrjes së Policisë u shmang përshkallëzimi i konfliktit, që mund të rezultonte me pasoja fatale, ndërsa Policia i bllokoi 26-vjeçarit një armë zjarri tip pistoletë.

Tre të rinjtë akuzohen për veprat penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake e municionit”, “Kanosje”, “Dëmtime të tjera me dashje” dhe “Prishje e rendit e qetësisë publike”. /abcnews.al