Policia kineze sekuestron 13.5 tonë ar

schedule16:43 - 28 Shtator, 2019

schedule 16:43 - 28 Shtator, 2019

Policia kineze zbuloi dhe sekuestroi 13.5 tonë lingota ari në banesën e ish kryebashkiakut të qytetit të Ganzhou.

Në shtëpinë e 57-vjeçarit, gjithashtu anëtar i partisë komuniste u gjetën dhe një sasi e kosniderueshme parash “cash”.

U deshën disa kamionë ushtarakë për të transportuar sasinë e arit, dhe tashmë ish kryebashkiaku rrezikon dënimin me vdekje./ABC News Albania 24/7